niedziela, 28 maja, 2023

Nasze zdrowie zależy nie tylko od środowiska w którym żyjemy, ale też od naszych codziennych wyborów żywieniowych. Czy wiesz, że to, co ląduje na naszych talerzach, ma bezpośredni wpływ na nasze życie?

Dlaczego zbilansowana dieta jest tak ważna?

Każdy posiłek i przekąska ma niebagatelny wpływ na to, jak się czujemy i czy jesteśmy zdrowi – mówią lekarze. Dlatego właśnie tak ważne jest dbanie o zbilansowaną dietę oraz stawianie na wartościowe, świeże produktu. Podstawą diety powinny być warzywa i owoce w formie nieprzetworzonej, jak również ciemne pieczywo, ryby, rośliny strączkowe. Wg nowych wytycznych żywieniowych po czerwone mięso powinniśmy sięgać najwyżej 2 razy w tygodniu. Aby zachować piękną sylwetkę i zdrową cerę warto też zminimalizować ilość spożywanych słodyczy oraz produktów silnie przetworzonych. W ich składzie znajdziemy szkodliwe tłuszcze, puste kalorie oraz liczne wypełniacze. Regularne spożywanie takich produktów prowadzić będzie do nadwagi, jak również do problemów sercowych czy dermatologicznych. Niezwykle ważne jest też picie dużej ilości płynów – lekarze rekomendują wodę niegazowaną, ale też naturalne soki, herbaty ziołowe. Unikać należy dużej ilości kawy czy herbaty, jak również silnie słodzonych napojów.

Nietuzinkowe dania na naszych stołach!

Domowa kuchnia nie musi być powtarzalna i sztampowa – warto korzystać z nowych przepisów i urozmaicać jadłospis. Oryginalnym pomysłem na danie obiadowe będą azjatyckie kopytka ala kluski śląskie, które podawane są z pałkami trawy cytrynowej, limonką, kolendrą oraz rukolą. Mając niewiele czasu na gotowanie, możemy wykorzystać makarony i podawać je z sezonowymi warzywami i mięsami. Sos do takich dań stworzymy na bazie słodkiej śmietanki czy też oliwy z oliwek. Poza doskonałym smakiem, dania z makaronami odznaczają się też możliwością szybkiego przyrządzenia – to idealne dania do zrobienia tuż po powrocie do domu z pracy!

Tags: ,

Related Article

https://nasepismo.org/oznakowanie-drog-najwazniejsze-zasady/ https://pandeo.pl/modny-naroznik-modulowy-technorattan/ https://likeplus.waw.pl