wtorek, 18 czerwca, 2024

Posiadając własny samochód jesteśmy zdecydowanie bardziej mobilni i samodzielni – to szczególnie ważne, kiedy mieszkamy w miastach o niskim stopniu komunikacji publicznej czy też poza dużymi ośrodkami mieszkalnymi. Własny samochód to nie tylko przyjemność – to również szereg obowiązków, których musimy dopilnować. Jednym z nich jest obowiązkowe ubezpieczenie OC – gdzie je kupić i dlaczego jest tak ważne?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – czym jest?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC to rodzaj ubezpieczenia, które pozwala na pokrycie wszelkich szkód powstałych z naszej winy. Takie ubezpieczenie wykupujemy co roku, zachowując jego ciągłość. Ubezpieczenia takie oferuje nam większość towarzystw ubezpieczeniowych. Szukając najlepszej oferty musimy mieć świadomość, że wysokość ubezpieczenia OC zależy od kilku czynników: naszego wieku, doświadczenia za kierownicą, wieku i marki samochodu. W poszukiwaniach ubezpieczenia pomoże nam portal mfind.pl, który porówna oferty ubezpieczycieli i uszereguje je od najtańszego do najdroższego. To szybki i skuteczny sposób na to, aby wybrać najlepszą ofertę dla nas!

Każdy kierowca powinien być również świadomy kar wynikłych z zaniedbania corocznych, obowiązkowych przeglądów technicznych. Przegląd taki odbywa się w okręgowych stacjach kontroli pojazdów – mechanicy sprawdzają działanie świateł, jakość podwozia, zawieszenia, zbieżność kół, hamulce.

Ubezpieczenia dodatkowe – assistance i autocasco

Dobrym pomysłem jest wykupienie dodatkowych, nieobowiązkowych ubezpieczeń takich jak autocasco. Ubezpieczenie to pozwala nam na pokrycie kosztów naprawy samochodu w razie stłuczki czy zadośćuczynienia w razie kradzieży. Assistance pozwala na holowanie samochodu oraz na transport w przypadku awarii samochodu w trasie. To szczególnie ważne, kiedy podróżujemy za granicą lub też w gronie naszych bliskich.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://beesafe.pl/porady/samochod-z-wloch/ https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/