Budowanie wizerunku firmy w internecie to w dzisiejszych czasach obowiązek każdego myślącego przyszłościowo przedsiębiorcy. Sprawdź, co musisz wiedzieć i o co powinieneś zadbać, żeby dobrze zaprezentować się swoim klientom w sieci.
Domena – jak ją wybrać?
Ze względów wizerunkowych najlepszą opcją jest nazwa domeny bezpośrednio nawiązująca do nazwy firmy. Powinna być krótka, łatwa do zapamiętania oraz wykorzystywać jedno z powszechnie wykorzystywanych rozszerzeń. Warto jednak nadmienić, że mniej rozpoznawalne marki mogą rozważyć także wersję z domeną zawierającą słowo kluczowe powiązane z działalnością, przy dużych podmiotach takie działanie jest raczej niewskazane.
Strona internetowa – podstawa wizerunku
Twoja strona internetowa jest twoją wizytówką w sieci. Z tego powodu powinna działać stabilnie, mieć logiczną strukturę i nawigację oraz być stworzona zgodnie z zasadami UX/UI. Warto zwrócić szczególną uwagę na hosting www – musi on gwarantować nieprzerwany dostęp do witryny oraz odpowiednią prędkość wczytywania się strony.
Jakość komunikacji, czyli uważaj co i jak piszesz
Na jakość komunikacji z klientem składają się nie tylko teksty na stronie internetowej, ale również komunikacja – lub jej brak – prowadzona przez twoją firmę w kanałach społecznościowych. Nie ma nic gorszego niż zapomniany profil w social media! W przypadku rezygnacji z prowadzenia profilu, rozsądniej nierzadko jest go zupełnie usunąć niż pozwolić, by straszył brakiem aktywności.
Pamiętaj także, by każdy publikowany przez ciebie komunikat – czy to na stronie internetowej czy w mediach społecznościowych – był poprawny językowo i sformatowany w sposób logiczny i czytelny. W komunikacji ma znaczenie nie tylko to, co piszesz, ale także to, w jaki sposób to robisz!
Opinie w internecie
Jedną w wyjątkowo istotnych kwestii przy budowaniu wizerunku w internecie są opinie klientów oraz – a może nawet przede wszystkim – to, w jaki sposób reagujemy na negatywy. Warto pamiętać, że wdawanie się w kłótnie albo nawet w pyskówki z niezadowolonymi klientami nigdy nie kończy się dobrze i zawsze ma negatywny wpływ na odbiór firmy.