wtorek, 23 kwietnia, 2024

Większość z nas dąży do osiągnięcia nie tylko szczupłej sylwetki, ale też jędrnej skóry. Dzięki technologii HIFU w trakcie jednego zabiegu można liczyć na ukierunkowane działanie przy kilku problemach estetycznych jednocześnie – nadmiarze tkanki tłuszczowej, utracie napięcia i ogólnym pogorszeniu kondycji skóry. Sprawdź, na czym polega modelowanie i ujędrnianie sylwetki z HIFU! 

 

Dlaczego HIFU sprawdza się przy modelowaniu i ujędrnianiu sylwetki? 

W celu osiągnięcia szczupłego ciała doskonałe rezultaty pozwala osiągnąć zbilansowana dieta. Jednak tkanki skóry mogą ,,nie nadążać” z obkurczeniem wprostproporcjonalnie do utraty zbędnych kilogramów, dlatego intensywna redukcja wagi często pozostawia po sobie ślady w postaci nadmiaru wiotkiej skóry. Rozwiązaniem jest włączenie ćwiczeń, które modelują ciało i stymulują skórę. 

Do dyspozycji masz również zabiegi medycyny estetycznej. Jeśli Twoim celem jest jednoczesne modelowanie i ujędrnianie sylwetki, sprawdzić może się technologia HIFU. Dlaczego? Ponieważ są to zogniskowane fale ultradźwiękowe, które docierają frakcyjnie do różnych warstw skóry wymagających regeneracji, jednocześnie pomijając naskórek. Fale HIFU można wprowadzać na głębokość od 1,5 do 9 mm. Na poszczególnych głębokościach odpowiadają one za działanie, takie jak:

  • Intensyfikacja produkcji kolagenu i elastyny – elementy te znajdują się głównie w skórze właściwej i odpowiadają za gęstość, elastyczność i napięcie. Skóra na tym obszarze jest najbardziej unaczyniona. To te partie odpowiadają za powstawanie oznak starzenia, takich jak zmarszczki i bruzdy. 
  • Wzmocnienie tkanki podskórnej – warstwa ta zbudowana jest z tkanki łącznej i znajduje się tuż pod skórą właściwą, tworząc łącznik między nią a elementami mięśniowymi. Osłabienie tej warstwy jest równoznaczne ze słabszym odżywieniem i dotlenieniem bardziej zewnętrznych partii.   
  • Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej – w tkance podskórnej znajduje się również tłuszcz, który jest naturalnym magazynem energii i czynnikiem amortyzującym. Fale HIFU redukują jego nadmiar pozwalając na lokalne wyszczuplenie, czyli modelowanie sylwetki. 

 

Modelowanie i ujędrnianie sylwetki z HIFU – kiedy widać efekty i ile się utrzymują?

W trakcie zabiegów modelowania i ujędrniania sylwetki HIFU w Klinice Miracki w Łodzi wewnętrzne tkanki zostają podgrzane do wartości w granicach nawet 70 stopni Celsjusza. Temperatura taka powoduje koagulację białek wchodzących w skład elementów tkankowych. Dochodzi więc do natychmiastowego skrócenia włókien kolagenu i elastyny. Efekt liftingu (napięcia) skóry jest zwykle jest więc widoczny już po całkowitym zagojeniu skóry. 

Z kolei rezultaty procesów przebudowy tkankowej i rozpadu komórek tłuszczowych zainicjowanych pod wpływem gorąca narastają stopniowo. Organizm potrzebuje czasu, aby wyeliminować uszkodzone adipocyty na drodze reakcji metabolicznych oraz wytworzyć nowy kolagen i elastynę. Zwykle finalne efekty modelowania i ujędrniania sylwetki z HIFU można ocenić po ok. 3 miesiącach. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna, zależna od ogólnej kondycji tkanek danego Pacjenta oraz zdolności regeneracyjnych organizmu. Również odpowiedź na pytanie, ile się utrzymuje efekt jest kwestią indywidualną. Zwykle jednak w razie potrzeby zabieg można powtórzyć po kilku miesiącach.    

 

Dla kogo przeznaczone są zabiegi na modelowanie sylwetki HIFU? 

Grubość poszczególnych warstw skóry i objętość tkanki tłuszczowej jest zależna od wielu czynników, m.in. obszaru ciała, wieku pacjenta, płci czy masy ciała. Nowoczesne urządzenia generujące energię HIFU umożliwiają precyzyjne ustawienie parametrów m.in. pod względem głębokości penetracji tkanek. Dzięki temu zabiegi na modelowanie sylwetki stosowane są przy różnych partiach ciała, także tych delikatnych. 

Najczęściej zabiegi przeprowadza się na partiach ciała, takich jak brzuch, pośladki, uda, czy kolana. Możliwe jest również wykonanie HIFU na szyję, dekolt, ramiona, plecy, dłonie, a nawet wrażliwe obszary twarzy (np. podbródek, okolice oczu, czoło).   

Jeśli interesuje Cię modelowanie i ujędrnianie sylwetki ze wsparciem technologii HIFU, zapytaj o dostępne urządzenia i zabiegi w Klinice Miracki w Łodzi, Katowicach, Krakowie lub Warszawie. 

 

Tags: , , , , ,

Related Article

No Related Article