poniedziałek, 15 lipca, 2024

Przy pomocy metody żelowej zdobienia paznokci można wykonać piękny manicure na naturalnej płytce, jak i zdecydować się na jej przedłużenie, wykonując zabieg na formie. Formę tworzy się ze specjalnego, utwardzanego pod lampą żelu. Stąd właśnie wzięła się nazwa tej odmiany stylizacji paznokci.

Paznokcie żelowe – co to takiego?

W tym momencie metoda żelowa zdobienia paznokci jest jedną z popularniejszych technik manicure’u. Szczyt popularności osiągnęła jakieś cztery lata temu, jednak do dziś korzysta z niej mnóstwo kobiet – zwłaszcza tych, które mają problemy ze słabą naturalną płytką.

W tej stylizacji paznokci najważniejszą rolę odgrywa lampa. Może być to lampa LED lub lampa UV. Służy ona do utwardzania wykonanego manicure’u. Bez niej żel nie byłby w stanie utrzymać się na paznokciach.

Paznokcie żelowe – dla kogo?

Ta metoda to świetny i w miarę prosty sposób na przedłużenie krótkich paznokci i zapewnienie im lepszego wyglądu. Często korzystają z niej również te kobiety, które z uwagi na słabą płytkę nie są w stanie zapuścić paznokci albo po prostu nie są zadowolone z ich naturalnego wyglądu.

Tak naprawdę jednak z metody żelowej zdobienia paznokci mogą aktywnie korzystać wszystkie panie. Ten zabieg sprawia, że dłonie zawsze prezentują się lepiej. Piękny manicure staje się niewątpliwie atrakcyjnym dodatkiem do urody.

Jak wykonuje się paznokcie żelowe?

Najpierw dłonie zostają przygotowane do zabiegu. Paznokcie trzeba skrócić i opiłować, a skórki odsunąć lub wyciąć. Przed przejściem do malowania powierzchnię płytki należy również dokładnie odtłuścić i delikatnie wypolerować, aby wygładzić występujące na niej nierówności.

Następnie przechodzi się już do nakładania żelu. Ten etap należy prowadzić ze szczególną dokładnością. Od razu można przedłużyć płytkę na formie, jeżeli chce się uzyskać taki efekt. Każda warstwa żelu musi zostać utwardzona w lampie LED lub UV.

Dlaczego warto?

Metoda żelowa zdobienia paznokci gwarantuje efekt trwałego i estetycznie prezentującego się manicure’u. Dzięki niej dłonie wyglądają schludnie i atrakcyjnie. Dużym plusem zabiegu są też jego ogromne możliwości kolorystyczne.

Prawidłowo wykonane paznokcie żelowe, które odpowiednio utwardzi się w lampie, okażą się praktycznie niezniszczalne, tak więc będą w pełni odporne na ewentualne uszkodzenia. To świetna odmiana manicure’u dla tych kobiet, które z powodu słabej płytki nie potrafią zapuścić naturalnych paznokci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Tags: ,

Related Article