wtorek, 23 kwietnia, 2024

Jazda konna jest niezwykle wymagającą dyscypliną sportową. Chociaż nie wygląda na taką. Z drugiej strony – opanowanie umiejętności jazdy na takim zwierzęciu jest nie lada wyczynem. Przygotowując się do uprawiania tej dyscypliny sportowej, zawsze należy mieć przy sobie kask do jazdy konnej.

Odpowiedni model 

Decydując się na to, aby kupić kask do jazdy konnej, warto pamiętać o tym, że całość musi zostać dopasowana do kształtu głowy. Do wyboru są różne modele. Może zajmie to trochę czasu, ale warto przymierzyć wszystko to, co jest dostępne. Czasem mały element może robić różnicę podczas jazdy konnej. Przymierzając kaski różnego rodzaju nie można zapomnieć o tym, że całość nie może leżeć zbyt płytko, ponieważ nie będzie dobrze osłaniać czoła. Nie może on również być zbyt luźny, ponieważ będzie zsuwał się podczas treningu. Nie może on również powodować zbyt mocnego nacisku na głowę, ponieważ nie chodzi tu o ograniczenie dopływu krwi do mózgu.

Dopasowany kask do jazdy konnej?

Jak sprawdzić, czy ma się do czynienia z odpowiednio dobranym kaskiem? W łatwy sposób. Wystarczy tylko energicznie potrząsnąć głową na różne strony, aby przekonać się, czy kask dobrze leży. Można nawet pobiegać z nim w różnych kierunkach, jeżeli ktoś chciałby mieć jeszcze więcej pewności. Wszystko po to, aby zapewnić sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa. Podczas jazdy konnej, a nawet już podczas siedzenia w siodle (nawet kiedy koń stoi w miejscu), pas od kasku musi być już zapięty. Nie można o tym zapomnieć. 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article