wtorek, 18 czerwca, 2024

Komputery poleasingowe można znaleźć w wielu miejscach w niskich cenach. Jakie są zalety kupowania takich urządzeń? A jakie są wady? Przed zakupem warto je poznać, aby być świadomym konsumentem, podejmującym racjonalne decyzje.

Komputery po leasingu – najważniejsze cechy

Urządzenia po leasingu oferowane są do dalszej odsprzedaży jako sprzęty klasy biznes, które posiadają gwarancję. Jej okres zależny jest od samego sprzedawcy, ale na ogół każdy klient ma zapewnioną pomoc na 12 miesięcy.

Kolejna zaleta komputerów poleasingowych to legalność oprogramowania. Klient ma pewność, że urządzenia pochodzą z legalnego źródła, a na dodatek ma legalne oprogramowanie systemowe. Jeżeli sprzedawca nie gwarantuje legalności oprogramowania, to warto poszukać innego miejsca na zakupy.

Wszystkie komputery poleasingowe mają bardzo niską cenę zakupu. Niezależnie od tego na jaką markę dokładnie się zdecydujemy. Zamiast wydać na nowy laptop, czy komputer kilkanaście tysięcy, możemy go otrzymać czasem nawet za 30% ceny pierwotnej. 

Nowy użytkownik ma pewność, że otrzymany sprzęt jest wolny od wszelkich złośliwych oprogramowań. Dzieje się tak m.in. dlatego, że cały dysk zostanie sformatowany.

Jedyną wadą takich komputerów jest to, że czasem nie posiadają one nowoczesnych rozwiązań. Urządzenia na ogół pochodzą sprzed trzech, czterech lat, a wszyscy doskonale wiemy, że technologia szybko się zmienia w krótkim czasie.

amso.pl – sprzęt od dobrego sprzedawcy

Skoro już wiemy, jakie mamy zalety oraz wady sprzętów poleasingowych, możemy poszukać dobrego sprzedawcy o szerokim asortymencie. Taką firmą jest amso.pl – sklep, który umożliwia zakupy online. Chyba, że ktoś uznał, iż komputer lub inne urządzenie pochodzące z leasingu nie jest dla niego, to powinien poszukać sklepu z nowym sprzętem RTV/AGD. Przy czym może być pewnym tego, że w tak dobrej cenie nie otrzyma takiego sprzętu klasy biznes, który nawet pomimo braku nowoczesnych rozwiązań, będzie w stanie wspierać nas w codziennych obowiązkach zawodowych lub domowych. 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article