czwartek, 30 maja, 2024

Na tarasie dużo się może dziać. W szczególności, jeżeli chodzi o życie domowe, czy też towarzyskie. W wolnym czasie warto jednak zastanowić się, jakie rośliny warto umieścić na tarasie, aby móc cieszyć się ich pięknym widokiem.

Różne rodzaje roślin jednorocznych

Z dostępem do donic, jakie można postawić na tarasie, nikt nie powinien mieć problemu. Dla przykładu – można wejść m.in. na gardenspace.sk, gdzie ten wybór jest naprawdę ogromny. Ale jak kupować donice, skoro ktoś nie jest pewny tego, co w nich dokładnie posadzi. Otóż, z ciekawych roślin, jakie można wziąć pod uwagę, można rozważyć:

  • pelargonie – odmiany rabatowe i bluszczolistne. Chyba najbardziej znany gatunek roślin, który zalicza się do gatunków jednorocznych. Zdecydowaną zaletą jest to, że pelargonie otrzymać można w różnych kolorach.
  • begonie,
  • werbeny,
  • gazanie,
  •  osteospermum.

Do wyboru (jeżeli chodzi o gatunki jednoroczne), są również niecierpki, jakie lubią stanowiska zacienione. Na wiosnę dobrą propozycją są bratki i stokrotki.

Rośliny na wiele lat

Jeżeli ktoś jednak woli postawić na gatunki wieloletnie, to do wyboru będzie miał m.in.: jeżówki, paprówki, brunery, bluszcz, werbeny, zawilce, rozchodniki, żurawki, hosty, pysznogłówki, rudbekię, dąbrówkę rozłogową, itd. Takich roślin jest naprawdę dużo, dlatego każda osoba wybierze na pewno coś idealnego dla siebie. Ale warto się zapoznać z dokładnymi warunkami pielęgnacji, aby móc o właściwej porze roku, cieszyć się ich niesamowitym pięknem, na przydomowych tarasach. 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ umie.com.pl zobacz