czwartek, 30 maja, 2024

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli nart, dlatego też warto zapoznać się z najpopularniejszymi typami, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Wybranie porządnych nart jest sporym wyzwaniem nie tylko dla osób początkujących, ale również dla doświadczonych narciarzy.

Jakie są najpopularniejsze typy nart?

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych królują przede wszystkim taliowane narty Kraków. Mowa tutaj oczywiście o carvingowych nartach, które są węższe po środku niż na końcach. Tego typu konstrukcja zdecydowanie ułatwia skręcanie, dlatego też jest to doskonały wybór dla osób początkujących.

Osoby, które po raz pierwszy wybierają się na stok, mogą postawić na narty Easycarver. Modele tego typu wybaczają nawet dość duże błędy, a co najważniejsze bardzo łatwo jest w nich wykonywać skręty. Do największych zalet należy zaliczyć niewielką wagę. Jest to najlepszy wybór dla osób, które preferują jazdę na niskim albo średnim tempie.

Najczęściej kupowanymi rodzajami nart są niezawodne modele Allround. Narty tego typu zarezerwowane są dla osób, które mogą pochwalić się dość niezłymi umiejętnościami. Modele Allround są bardzo zwrotne i co najważniejsze umożliwiają bezpieczną jazdę bez większego wysiłku fizycznego. Narty tego typu doskonale sprawdzą się przede wszystkim na dobrze przygotowanych stokach.

Narty All Mountain i Race – co trzeba wiedzieć?

Narty Kraków typu All Mountain doskonale poradzą sobie nie tylko na przygotowanym stoku, ale również na dość głębokim śniegu. Modele All Mountain wyróżniają się zwiększoną szerokością (powyżej 75mm), dzięki czemu mogą pochwalić się dość dużą wypornością. Ich olbrzymim atutem jest to, że dość spokojnie się prowadzą, ale pamiętać należy o tym, że na gorszych trasach poruszają się nieco wolniej.

Osoby, które preferują ostrą jazdę na nartach powinny postawić na modele Race, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Narty tego typu wyróżniają się dużą wagą, idealną kontrolą toru jazdy oraz niesamowitą stabilnością. Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał nart Race wymagana jest odpowiednia technika jazdy oraz dość duży nakład siły.

Podział nart typu Race?

Jeżeli chodzi o powyżej opisane narty Race, to można wyróżnić modele slalomowe i gigantowe. Te pierwsze charakteryzują się niewielkim promieniem, dzięki czemu bez żadnego większego problemu można wykonać wąskie i szybkie skręty. Narty slalomowe doskonale trzymają się nie tylko na śniegu, ale również na lodzie.

Jeżeli chodzi o narty gigantowe, to są one znacznie dłuższe i mniej taliowane. Modele te skonstruowane są w taki sposób, aby utrzymać stabilność przy skrętach o dużym promieniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/narty-cat-2.

Tags: ,

Related Article

lanails.pl solqro.org https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/