wtorek, 23 kwietnia, 2024

Nowoczesne zadaszenie tarasu to koszt sięgający około dwudziestu tysięcy złotych i więcej. Są również tańsze zabudowy, jednak koszt dobrej inwestycji budowlanej, która jest w stanie przetrwać długi okres wyceniany jest na takie kwoty i większe. Wszystko zależne jest od naszych wymagań oraz nakładów finansowych.

Drewniane, nowoczesne zadaszenie tarasu

Drewno to najbardziej popularny materiał użytkowany do budowy takich konstrukcji, na które nie trzeba mieć specjalnego pozwolenia budowlanego. W naszym kraju używa się do ich wykonania najczęściej sosny wykazującej się dobrymi właściwościami. Przy czym jednak jest ona bardziej miękkie, a co za tym dalej idzie – bardziej podatna na uszkodzenia. Można zdecydować się na nowoczesne zadaszenie tarasu z buku, drewna dębowego lub egzotycznego. Zadaszenia drewniane dają również możliwość wybory koloru, jak chociażby klasyczny orzech, deski w stylu prowansalskim lub też egzotyczne drewno w stylu kolonialnym.

Materiał na górę

Bardzo często na górę zadaszeń wybierana jest tkanina, która przy pomocy pilota może w dowolnym momencie się rozsuwać całkowicie, zsuwać powodując, że dach zniknie lub też otwierać się połowicznie. Nie można jednak zapomnieć, że tkanina musi być odpowiedniej grubości, dzięki czemu nawet w zimie będzie potrafiła udźwignąć sporą ilość śniegu. Metr kwadratowy piętnastocentymetrowej warstwy śniegu waży 50 kg. Nowoczesne zadaszenie tarasu może posiadać dodatkowe wzmocnienie w takim przypadku w postaci płotków przeciwśniegowych. 

Tags: ,

Related Article