wtorek, 18 czerwca, 2024

Czym charakteryzują się najpopularniejsze rodzaje okien? Okna drewniane czy plastikowe? Tak dużo pytań chodzi po głowach potencjalnym klientom. Czas więc znaleźć odpowiedź na nie. Stolarka okienna w ostatnim czasie bardzo mocno się rozwinęła.

Różnica w cenie

Szukając odpowiedzi na pytanie odnośnie tego, czy okna drewniane czy plastikowe są lepsze, zdajmy sobie sprawę z różnicy cen, jaka zachodzi pomiędzy tymi grupami. Tak, na korzyść PCV. Aczkolwiek nie jest to wyznacznik tego, że koniecznie musimy się na nie zdecydować. Plastik niektóre osoby wybierają tylko dlatego, że nie mogą pozwolić sobie na droższy zakup – co jest też całkowicie zrozumiałe. Osoby decydujące się na okna wykonane z polichlorku winylu nie muszą czuć się przez to gorsze. Stolarka okienna plastikowa cechuje się dobrymi właściwościami, które są mocno porównywalne do drewna.

Okna drewniane czy plastikowe – co łączy obydwa rozwiązania?

Skoro obydwie grupy okien mają dobre właściwości techniczne, może jest coś takiego, co je łączy? Tak. Mowa tutaj o dobrej izolacji termicznej. Dzięki nim można być pewnym tego, że w domach zawsze utrzyma się ciepło. Kolejną rzeczą, która łączy stolarkę okienną plastikową i drewnianą to fakt, że można w nich zamontować system antywłamaniowy. Jest to wskazane – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z wielkimi i zatłoczonymi miastami. Skoro o tym mowa, to nie można zapomnieć o hałasie. Jeżeli chodzi o izolację akustyczną, to obydwie grupy okien, są pod tym względem doskonale zabezpieczone przez producentów. 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article