czwartek, 30 maja, 2024

Drugi podbródek to na pewno nie jest powód do radości. Da się z mim walczyć na różne sposoby. Nie zawsze trzeba iść z nim na noże. Czasem zmiana niedobrych przyzwyczajeń może przynieść pozytywne rezultaty.

Drugi podbródek- nieinwazyjne metody walki z nim

Po pierwsze makijaż, który może ukryć nieco jego niesymetryczne wymiary. Jest to sposób, który wymaga czasu i zwiększonej uwagi oraz zaangażowania. Wykonać go wcale nie jest prosto, trzeba się go nauczyć krok po kroku. Drugi sposób to zmiana fryzury. Podwójny podbródek można idealnie zakamuflować w kosmykach długich włosów. Wystarczy je odpowiednio uczesać, a podwójny podbródek przestanie być zauważalny. Długie włosy będą centralnym punktem twarzy i okolic.

Trzeci sposób to masaż limfatyczny i sięgnięcie po kosmetyki. Jak już wcześniej wspomniano, masaż ten ma kojące działanie i pobudza do wytężonej pracy tkankę łączną, a ta jak wiadomo, jest odpowiedzialna za magazynowanie się tłuszczu. Ostatnią opcją są ćwiczenia rozluźniające. Powodują one wygładzenie skóry i likwidację napięcia. Jednak ich skuteczność zależy od stopnia zaawansowania defektu. Jeśli jest on duży, przynoszą znikome korzyści.

Jak zlikwidować drugi podbródek, gdy nieinwazyjne metody zawiodą?

Wtedy jedynym rozwiązaniem pozostają zabiegi medycyny estetycznej. Na przykład lipoza iniekcyjna to rodzaj zabiegu, który pozwala wstrzyknąć pod skórę specjalną mieszankę prowadzącą do redukcji tkanki tłuszczowej i tym samym zaniku drugiego podbródka. Równie skuteczna jest fala radiowa. Do zabiegu używana jest specjalna głowica emitująca falę radiowe, które ogrzewają znajdujący się w skórze kolagen- prowadząc do jego zagęszczenia.

W wyniku tego skóra staje się jędrna i odpowiednio napięta, a podwójny podbródek przestaje być dokuczliwy. Jak zlikwidować drugi podbródek definitywnie? Można sięgnąć po liposukcję. Odsysanie tłuszczu jest najskuteczniejsze, ale też najboleśniejsze i najbardziej kosztowne. Jednak dla kogoś, kto oczekuje efektów natychmiast- ta metoda jest w sam raz.

Powikłania po zabiegach likwidacji drugiego podbródka

To oczywiście bolesność w wiadomym miejscu i liczne siniaki i lekka opuchlizna. Jednak niektórzy uważają, że jest to nieporównywalnie niska cena w stosunku do korzyści, jakie można odnieść. W końcu uroda nie ma ceny, a jeśli można osiągnąć ją na skróty, to nie ma sensu się katować. Z genami i złymi przyzwyczajeniami trudno wygrać, a zabiegom z zakresu medycyny estetycznej przychodzi to z łatwością.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

denebro.pl https://www.cozadzien.pl/styl-zycia/wplyw-zmian-klimatycznych-na-ubezpieczenia-samochodowe/100435 https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/