poniedziałek, 15 lipca, 2024

Czy ktokolwiek zastanawiał się jaka jest różnica pomiędzy tekturą a kartonem? A może jest to jeden i ten sam materiał? Jak się okazuje wiele osób błędnie myśli, że jest to ta sama rzecz. Tektura i karton to dwa osobne materiały z których można wyprodukować wysokiej jakości opakowania dla wielu branż.

Pudełka z tektury od induplo.pl

Karton to tak naprawdę jedna kartka papieru (aczkolwiek jest o wiele grubsza od zwykłej, dobrze nam znanej kartki chociażby z zeszytu). Tektura falista to kilka warst papieru zapewniająca większa odporność oraz sztywność, będąca wspaniałym surowcem do wyprodukowania ekologicznych opakowań i torebek. Takie produkty można znaleźć w ofercie firmy In Duplo, która już od wielu lat znajduje się na rynku i wspomaga wiele firm w dążeniu do tego, aby w jeszcze lepszy sposób zadbać o swoje środowisko. Warto sprawdzić na stronie induplo.pl ich bardzo ciekawe realizację.

Ekologiczne torebki

In Duplo bardzo duży nacisk kładzie na zachowanie postawy ekologicznej, co objawia się chociażby poprzez segregację odpadów i oddawanie ich do odpowiednich instytucji. Likwidacja folii na rzecz papierowych torebek również jest bardzo korzystnym postępowaniem, bo nie zapominajmy, że papier jest mocniejszy, ale szybciej rozkłada się w środowisku. Foliowe opakowania nie są tak mocne, dlatego też nie mogą być wielokrotnie wykorzystane. Torebki, opakowania, pudełka papierowe można użytkować przy okazji różnych sytuacji, ponieważ mają one bardzo pewne rączki wytrzymujące duży ciężar. 

Tags: ,

Related Article

No Related Article