wtorek, 23 kwietnia, 2024

Domy z drewna kojarzone są z naturą i przywiązaniem do polskiej tradycji. W dawnych czasach na terenie naszego kraju domy budowane były tylko i wyłącznie w ten sposób. Od tego czasu technika stawiania domów polepszyła się oferując ogromne możliwości inwestorom.

Naturalne domy z drewna

Drewno jest bardzo oszczędne w utrzymaniu. Jest zdrowe, naturalne i jest bliskie wszystkim użytkownikom. Pozwala na stworzenie przyjaznego mikroklimatu, który jest korzystny dla naszego zdrowia. Drewno na budowę jest wytwarzane, a nie przetwarzane. Poza tym drewniane elementy sprawiają, że nasz dom ma przyjemniejszy, cieplejszy, klimat, który zachęca do tego aby częściej spędzać czas z rodziną. Domy z drewna sprawiają, że nasza jedność z otaczającą nas naturą (nawet w środku betonowego miasta) jest bardziej harmonijna i spójna. 

Budowa domów szkieletowych

Domy z drewna powstają w bardzo szybkim czasie. Wszystko przez to, że poszczególne elementy są dostarczane na plac budowy gotowe. Wystarczy tylko je złożyć, aby można było otrzymać dom w stanie surowym. Im bardziej złożony budynek, tym dłużej będzie trwało stawianie jego szkieletu. Średni czas budowy drewnianego budynku jednopiętrowego to około trzy miesiące. Ogromną zaletą jest fakt, że tego rodzaju domy można stawiać o dowolnej porze roku. Wiosna, lato, jesień, zima – ze względu na brak prac mokrych (oprócz wylania murowanych fundamentów) domy te mogą być stawiane zawsze. Prace suche powodują, że działania na placu budowy idą szybciej i sprawniej. 

Tags: ,

Related Article

No Related Article