wtorek, 18 czerwca, 2024

Salon to takie miejsce w naszych domach, które zasługuje na ogrom uwagi, aby móc dobrze się w nim czuć. Jak urządzić eklektyczny salon? Zanim zabierzemy się do zakupu odpowiednich mebli do takiego pomieszczenia warto zastanowić się nad tym, co tak naprawdę oznacza ten styl cieszący się ogromną popularnością.

Styl eklektyczny i jego wymogi

Czym wyróżniają się wnętrza zaprojektowane w stylu o tak wdzięcznej nazwie? Styl eklektyczny to nic innego jak umiejętne łączenie różnych stylów. Jest to idealna propozycja dla tych osób, którym podoba się kilka stylów. Można tutaj pozwolić sobie na łączenie dodatków tradycyjnych z nowoczesnym minimalizmem. Decydując się na eklektyczny salon możemy wprowadzić do niego meble z dawnej epoki, które będą połączone z wyrazistą bielą ścian idealnie pasującą do nowoczesnego minimalizmu. Jeżeli jednak nie chcemy doprowadzić do zbytniej przesadności, to w sieci znajdziemy ciekawe inspiracje odnoszące się do tego jakże barwnego stylu.

Tani, eklektyczny salon

Trzeba przyznać, że ta dowolność stylów sprawia, iż eklektyczny salon może być pomieszczeniem urządzonym przy minimalnym nakładzie finansowym. Wystarczy tylko, że udamy się na targ staroci, gdzie znajdziemy dla siebie wiele ciekawych propozycji, które z powodzeniem możemy wykorzystać w salonie urządzonym w ten sposób. Zdobiona komoda, regał na książki z czasów naszych dziadków, ciężka i duża szafa, a może piękna toaletka o prostej budowie? W takim miejscu jak targ staroci wydamy małe pieniądze na meble do swojego eklektycznego salonu. 

Tags: ,

Related Article