poniedziałek, 15 lipca, 2024

Dobrze dobrany materac 80×200 to przepis na długi i zdrowy sen. Jeżeli chcemy cieszyć się dobrym samopoczuciem i nie mamy w planach odwiedzać fizjoterapeuty ze swoimi schorzeniami kręgosłupa, to koniecznie musimy zwrócić uwagę na to jaka powierzchnia spania znajduje się na naszym łóżku.

Materac 80×200 dla dzieci

Wiele osób mówi, że optymalny materac dla dzieci to ten, który ma wymiary 70×140. Można jednak od razu zdecydować się na “dorosłą” powierzchnię do spania, czyli na materac 80×200. Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego może się okazać, że już po kilku latach ten o wymiarach 70×140 może się okazać za mały. Czasem warto lepiej zainwestować w coś większego, dzięki czemu starczy nam na dłużej. Wybierając taki produkt postawmy na ten materac, który ma specjalny pokrowiec nieprzepuszczający żadnych płynów. Prędzej wypierzemy taki pokrowiec, niż będziemy musieli czyścić całą powierzchnię materaca.

Dobry materac do sypialni

Zbyt twardy materac 80×200 sprawi, że nasze ciało nie będzie podparte w odpowiednich punktach przez co nasze mięśnie będą skurczone i napięte. Zbyt miękki materac powoduje zapadanie się w łóżku, czego konsekwencją będą bóle kręgosłupa i pleców. Należy więc zwrócić uwagę na strefy twardości oraz strefy sprężystości punktowej – w szczególności, jeżeli mówimy o powierzchni do spania dla dwóch osób. W przypadku dwóch osób o znacznej różnicy w wadze śpiącej na jednym materacu bardzo ważnym aspektem jest sprężystość punktowa wpływająca na komfort i długość zdrowego snu. 

Tags: ,

Related Article

No Related Article