Granatowa kuchnia to jeden z nowoczesnych pewników, który można zaprosić do swoich wnętrz. Taka kuchnia może stać się eleganckim, klimatycznym pomieszczeniem, gdzie z wielką przyjemnością będziemy spędzać długie godziny. Jak urządzić taką kuchnię, aby cieszyć się jej wygodą?
Granatowa kuchnia – jaki odcień?
Granatowa kuchnia powinna mieć jeden konkretny odcień. Nie warto decydować się na kombinacje kolorystyczne, ponieważ nic z nich może nie wyjść. Lepiej zdecydować się na jeden, a potem dobrać do niego odpowiednie dodatki, które pomogą rozświetlić nieco mroczne wejście. Do wyboru mamy najciemniejsze odcienie granatu, po ten nieco jaśniejsze. Ciekawą propozycją stają się takie kolory, jak szafirowy, kobaltowy, ultramaryn – odcienie granatowego, nieco mroczne, ale eleganckie i szlachetne, ciekawie prezentujące się na frontach kuchennych w takim pomieszczeniu.
Granatowa kuchnia z połyskiem i w macie
Przez długi czas połysk był absolutnym hitem, ale nadszedł czas na mat. Jaka granatowa kuchnia będzie lepsza – w macie czy w połysku? To wszystko zależy od naszych upodobań. Połysk będzie dobry do mniejszych pomieszczeń, gdzie światło w przyjemny sposób będzie odbijało się od frontów. Dzięki temu całe pomieszczenie będzie wydawało się o wiele większe. Mat również wygląda bardzo ciekawie, tworząc niesamowity klimat. Do tego będzie można dopasować dodatki w kolorze naturalnego drewna. Przy czym matowe odcienie granatu warto stosować w pomieszczeniach o dużych rozmiarach kuchennych.