czwartek, 30 maja, 2024

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest bardzo dobrze znana miłośniczkom pięknych i zawsze zadbanych dłoni. Jej zagorzałe zwolenniczki cenią sobie nie tylko trwałość takiego sposobu malowania paznokci, lecz również możliwość ich przedłużenia do pożądanej długości.

Odpowiednie przygotowanie sposobem na oszałamiający efekt

Popularną metodą akrylowego zdobienia paznokci jest ich przedłużanie. Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem pracy jest przygotowanie płytki do tego zabiegu. Na samym początku należy zdezynfekować dłonie oraz dokładnie wypiłować paznokcie za pomocą metalowego lub szklanego pilniczka. Skórki bez problemu można odsunąć drewnianym patyczkiem bambusowym, ponieważ każda zadbana kobieta doskonale wie, że nie wyglądają one elegancko. Blok polerski natomiast zmatowi i wygładzi nierówną płytkę. Po przemyciu jej cleanerem można przystąpić do kolejnego ważnego etapu.

Dłuższe paznokcie nadal są na czasie

Żeby osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt przy metodzie akrylowej zdobienia paznokci, to koniecznie trzeba idealnie dobrać wielkość tipsów. Nie mogą być one szersze niż naturalne paznokcie. Następnie przykleja się je specjalnym klejem w połowie własnej płytki. Po delikatnym spiłowaniu progu między sztucznym paznokciem a naturalnym tipsy przycina się gilotyną i piłuje na wybrany kształt. Triumf święcą ostatnio paznokcie w kształcie migdała lub zaokrąglone, ale te kwadratowe też są niezwykle szykowne.

Grunt to precyzyjne malowanie

Po zmatowieniu płytki blokiem polerskim i zaaplikowaniu primera na naturalną część paznokcia zanurza się pędzelek w liquidzie, a następnie w proszku w wybranym kolorze. Utworzoną w ten sposób kulkę nakłada się na środek płytki. Metoda akrylowa zdobienia paznokci wymaga cierpliwości i precyzji, dlatego podczas pracy należy na bieżąco korygować wszelkie nierówności na płytce. Czynność najlepiej powtórzyć kilka razy aż do otrzymania wymarzonego kształtu paznokci. Po utwardzeniu akrylu i spiłowania pazurków można przejść do najprzyjemniejszej części tego rytuału.

Kolorowy manicure znakiem rozpoznawczym każdej modnej damy

Metoda akrylowa zdobienia paznokci nada szyku kobiecym dłoniom. Wystarczy jedynie zdecydować się na konkretny odcień proszku akrylowego, którym pokrywa się płytki. Wbrew pozorom nie jest to takie proste i nie chodzi tu wcale o nakładanie akrylowego preparatu. Największym dylematem jest wybór barwy, bo producenci akcesoriów do malowania regularnie oferują swoim wiernym klientkom nowe odcienie, które od razu zyskują rzesze zwolenniczek. Kolory produktów służące do metody akrylowej zdobienia paznokci występują w odcieniach jasnych i ciemnych. Nie brakuje też rzucających się w oczy neonowych, mocnych kolorów i subtelnych pasteli idealnych dla romantycznych dusz. Dla zabezpieczenia proszku na paznokciach najlepiej pokryć je bezbarwnym topem, przemyć cleanerem, a na skórki nałożyć natłuszczająca oliwkę.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

ciniecmurckowski.pl https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-miec-przy-sobie-prawo-jazdy/ zobacz wiecej