wtorek, 23 kwietnia, 2024

Z roku na rok na pustych działkach powstaje coraz więcej domów zbudowanych nie z cegieł, a z drewna. Budownictwo szkieletowe przywędrowało do nas z północnych części kontynentu i wszystko wskazuje na to, że zadomowiło się  u nas na dobre. Czym charakteryzują się domy szkieletowe? Sprawdź!

Jak powstają domy szkieletowe?

Głównym elementem konstrukcyjnym tak zwanych domów kanadyjskich są drewniane prefabrykaty wykonywane z czterostronnie struganego i suszonego komorowo drewna. W następnej kolejności kilkanaście lub kilkadziesiąt komponentów łączy się ze sobą mocnymi gwoździami pierścieniowymi. Konstrukcja  uzupełniona zostaje płytami i systemami wiatroizolacyjnymi oraz termoizolacyjnymi. Oparciem dla budynku jest solidny, murowany fundament.

Dlaczego warto?

Domy budowane ze specjalnie przygotowanego drewna są wytrzymałe, całoroczne i energooszczędne. Aby spełniać marzenie o swoim własnym domu, nie trzeba już wiązać się z bankiem olbrzymim kredytem na niebotyczną kwotę. Domy szkieletowe generują niskie koszty zarówno na poziomie inwestycji, jak i eksploatacji. Ich budowa nie trwa kilka lat, a jedynie kilka miesięcy. Co ważne, dom można w przyszłości rozbudowywać i modyfikować, dostosowując go do swoich potrzeb.

Jak wybrać wykonawcę?

Podczas wybierania wykonawcy, który zajmie się budową Twojego wymarzonego domu, lepiej nie zdawaj się na przypadek. Na polskim rynku z powodzeniem działają firmy wyspecjalizowane w budownictwie lekkim. Doskonałym przykładem może być tutaj firma Mawit, kompleksowo zajmująca się konstruowaniem budynków, dostarczaniem materiałów i realizacją projektów. Domy szkieletowe Mawit cenione są za swój nowoczesny design, trwałość i doskonałe paramenty.

Tags: ,

Related Article

No Related Article