czwartek, 30 maja, 2024

Taras z salonu to jedna z najciekawszych aranżacji, którą można spotkać w wielu domach. Nie łatwo jest urządzić taką przestrzeń, ale nie można się od razu zrażać do tego pomysłu. Jeżeli ktoś będzie miał w swojej głowie plan, to wszystko z powodzeniem uda się mu zrealizować.

Spójny taras z salonu

Jeżeli chcemy, aby nasz taras wyglądał jak przedłużenie pokoju dziennego, to postarajmy się o wspólne, spójne elementy, dzięki czemu urządzenie stanie się o wiele łatwiejsze. Pomocna w tym okaże się…podłoga. Wspólna podłoga dla obydwóch miejsc to taki łącznik, który zapewni ciekawy efekt wizualny. Mogą to być chociażby płytki w jednolitym kolorze, czy też drewniane deski. Pamiętajmy o tym, aby na zewnątrz używać takich materiałów, które są dodatkowo zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz, śnieg, itd. – w szczególności, jeżeli sam taras nie posiada odpowiedniego zadaszenia.

Ciekawy efekt dla każdego

Mówi się, że ważny jest nie tylko środek, ale również opakowanie. Zasada dotyczy się nie tylko wręczanych prezentów, ale także jedzenia, czy też elementów aranżacyjnych. Jeżeli chcemy, aby taras z salonu prezentował się w sposób ciekawy, unikajmy łączenia gorszych materiałów z tymi lepszymi, droższymi. Przykład – wnętrze salonu urządzone w stylu glamour z plastikowym zestawem mebli ogrodowych na tarasie, którego warto nie przekracza 50 zł. Od razu popsujemy cały efekt wizualny, zestawiając bogate, estetycznie urządzone wnętrza z obecnością taniego plastiku na świeżym powietrzu. 

 

Tags: ,

Related Article

eble.pl azubezpieczenia.pl asc.org