czwartek, 30 maja, 2024

Urządzenie funkcjonalnej łazienki nie zawsze jest sprawą prostą, zwłaszcza gdy jej powierzchnia jest mała. Trzeba umieścić w niej wannę, umywalkę, pralkę, kosz na brudną bieliznę, a czasami także miskę klozetową.

Jaką wannę wybrać?

Wybierając wannę do łazienki trzeba brać pod uwagę przede wszystkim wymiary łazienki i dopasować do nich wielkość wanny. W przypadku dużych łazienek nie ma z tym najmniejszego problemu. W małych łazienkach liczy się każdy centymetr. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wanna asymetryczna. Wanny asymetryczne często nazywane są także narożnymi, ponieważ muszą być ustawione w narożniku dwóch ścian. Jeden bok wanny jest krótszy i czasami wystarczy zaledwie 70 cm. Długość wanny zamyka się w przedziale od 140 do 160 cm. Zamiast dwóch przeciwległych ścian, wanna narożna posiada jedną ścianę półokrągłą lub w kształcie trapezu albo innego wielokąta. Dzięki tamu jej wnętrze zapewnia komfortowe warunki do kąpieli.

Zalety wanny asymetrycznej

Większość osób wybiera wanny asymetryczne ze względu na ich nietypowy design. Dzięki niemu łazienka zyskuje na nowoczesności. Dopasowanie innych elementów wyposażenia nie stanowi większego problemu.

Zdecydowana większość wanien posiada fabrycznie wymodelowane półki na środki do kąpieli, w związku z tym nie ma potrzeby montowania dodatkowej półki nad wanną. Płyn do kąpieli, szampon, olejki eteryczne czy gąbka zawsze są w zasięgu ręki. Bardzo często wanna asymetryczna posiada także podłokietniki, które sprzyjają wygodnemu relaksowi podczas kąpieli.

Wanny asymetryczne podobnie jak wanny tradycyjne mogą posiadać także hydromasaż, który idealnie zmniejszy napięcie mięśniowe i złagodzi dolegliwości kręgosłupa.

Akryl to niezwykle plastyczny materiał, który znalazł zastosowanie w produkcji wanien, którym można nadać dowolny kształt. Dodatkowo ma jeszcze kilka innych zalet. Jest bardzo lekki, więc wyniesienie nawet dużej wanny nie stanowi większego problemu. Wanny akrylowe odporne są na działanie środków chemicznych, zarysowania lub uderzenia, dzięki temu zachowują swój elegancki wygląd.

Wanny asymetryczne ze względu na swój nietypowy kształt wymagają specjalnej obudowy. Najczęściej w tym celu wykorzystywana jest mozaika ceramiczna, małe kształty płytek pozwalają na uzyskanie idealnego kształtu obudowy. Znacznie prostszym rozwiązaniem jest kupno wanny asymetrycznej wraz z obudową, która idealnie dopasowana jest do jej kształtu. Ta opcja pozwala uniknąć także bałaganu i czasochłonnego dopasowywania poszczególnych płytek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz wiecej Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft zobacz