wtorek, 23 kwietnia, 2024

Przydomowy taras możemy wykorzystywać na wiele sposobów – przekonują producenci mebli ogrodowych. Taras może być miejscem relaksu, miejscem, gdzie zapraszamy bliskich i znajomych na poczęstunek czy też przestrzenią gdzie pracujemy lub podajemy posiłki. Nowoczesny taras to jednak nie tylko meble – przyda się również osłona tarasu przed wiatrem. W jaki sposób ją stworzyć?

Osłona tarasu przed wiatrem w formie pergoli

Nowoczesne pergole to interesująca propozycja dla osób, które chcą stworzyć funkcjonalny i wielowymiarowy taras. Pergole w nowej odsłonie tworzone są z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne oraz działanie wilgoci czy niskich temperatur. Taka osłona tarasu przed wiatrem wznoszona jest z modułowych elementów wykonanych z aluminium malowanego proszkowo. Zintegrowana rynna pozwoli na odprowadzanie wody poza obręb tarasu. Dach pergoli wykonany jest z aluminiowych listew, które obracają się wokół własnej osi. Takie rozwiązanie sprawia, że to użytkownik decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Listwy to osłona tarasu przed wiatrem, ale również rozwiązanie, kiedy nadejdzie niespodziewany deszcz – listwy w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoszczelny.

Dodatkowe wyposażenie pergoli – rolety boczne

Pergola może być wyposażona w dodatkowe elementy, takie jak rolety boczne – to doskonała osłona tarasu przed wiatrem, ale również przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Rolety boczne pozwolą nam na ograniczenie wiatru oraz znacząco wpłyną na poprawę komfortu w czasie zachodu słońca, kiedy promienie słoneczne padają wprost na nasz taras. Rolety są wykonane z materiałów o wysokiej odporności na wilgoć, nie chłoną brudu – to idealne rozwiązanie w czasie upalnego lata na tarasie!

Tags: ,

Related Article

No Related Article