poniedziałek, 15 lipca, 2024

Opadające powieki to problem, który dotyczy wielu kobiet. Z wiekiem skóra wiotczeje, mięśnie słabną, co powoduje, że oczy tracą swój pierwotny kształt. Twarz wygląda na zmęczoną, mniej atrakcyjną. Jak sobie poradzić z tym problemem, by znowu cieszyć się świeżym, młodym spojrzeniem?

Dlaczego powieki opadają?

Problem opadających powiek zwykle pojawia się z wiekiem. Skóra traci elastyczność, a mięśnie twarzy słabną, co powoduje, że twarz zmienia swój kształt. Spojrzenie staje się zmęczone, mniej wyraźne – wszystko za sprawą nieestetycznie opadających powiek.Te zmiany na twarzy często dotyczą także osób, które gwałtowanie schudły. Tłuszcz – wypełniacz – gwałtownie znika wtedy również spod powiek, co powoduje, że kształt oczu może się bardzo zmienić. Wszelkie zmiany są zawsze najbardziej widoczne tam, gdzie skóra jest cienka i delikatna, czyli wokół oczu.

Domowe sposoby na opadające powieki

Jak sobie poradzić z problemem opadających powiek? W pierwszej kolejności warto zacząć od domowych, mało inwazyjnych sposobów. Kluczem to sukcesu jest przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja. Skórę należy regularnie nawilżać – nawet kilka razy dziennie. Najlepiej sięgać po hipoalergiczne, skutecznie natłuszczające kremy przeznaczone do okolic oczu. Można wybierać również preparaty przeciwzmarszczkowe, które przywrócą skórze jędrność. Oprócz tego warto stosować specjalny trening oczu. W internecie można znaleźć ćwiczenia, która wzmocnią mięśnie w okolicach oczu, pobudzą krążenie i dotlenią skórę, a tym samym sprawią, że spojrzenie będzie żywsze i bardziej wyraźne.

Jakie zabiegi na opadające powieki?

Niestety, jeśli zmiany na twarzy są duże, domowe sposoby nie przyniosą większych efektów. Mogą nieco poprawić wygląd skóry w okolicach oczu, ale problem opadających powiek sam nie zniknie. Tutaj pomocne mogą okazać się specjalistyczne zabiegi, jakie jak blefaroplastyka – korekta powiek. W czasie zabiegu chirurg usuwa nadmiar skóry, umieszczając blizny po nacięciach w naturalnych bruzdach, by nie były one widoczne. Po kilkutygodniowej rekonwalescencji efekty są spektakularne – oczy odzyskują dawny blask, powieki mają naturalny, estetyczny wygląd. To najskuteczniejszy sposób na opadające powieki, jeśli problem jest duży.

Tags: ,

Related Article

No Related Article