wtorek, 18 czerwca, 2024

Trzymiesięczna lub dwumiesięczna przerwa od nauki jest doskonałą okazją do podreperowania studenckiego budżetu. Znaczna część studiujących osób decyduje się maksymalnie wykorzystać wakacje i wyjechać do pracy za granicę. Czy warto spędzić kilka tygodni pracując poza Polską? Sprawdź!

Przede wszystkim zarobki

Tym, co corocznie przyciąga tabuny młodych ludzi za zachodnią granicę, są zarobki nieporównywalnie większe niż te, które może zapewnić polski pracodawca. Ponadto, niemieckie prawo oferuje ogrom dodatków socjalnych i ulg, dzięki którym życie poza ojczyzną staje się znacznie prostsze. Co ważne, niemiecki rynek jest bardzo elastyczny i dynamiczny, więc raczej nie doświadczysz tam problemu ze znalezieniem satysfakcjonującego zajęcia.

Przyjemne z pożytecznym

Czy można znaleźć lepszy sposób na doskonalenie języka obcego niż spędzenie kilku miesięcy wśród  native speakerów? Praca za granicą stwarza idealną okazję do podszlifowania niemieckiego czy angielskiego, nawiązanie nowych, ciekawych znajomości i poszerzenie swoich horyzontów. Przebywanie poza Polską otworzy Cię na to, co obce i niespotykany w ojczyźnie. Ponadto, nie samą pracą człowiek żyje – na pewno znajdziesz również czas, żeby odetchnąć od obowiązków i pozwiedzać najpiękniejsze zakątki.

Legalna praca popłaca

Pracując sezonowo za granicą, jesteś zobowiązany odprowadzać do zagranicznej kasy podatki. Warto mieć jednak świadomość, że w związku z tym najprawdopodobniej będziesz mógł w przyszłości liczyć na zwrot nadpłaconej kwoty. Wbrew pozorom dopełnienie formalności wcale nie musi być trudne. Uzyskać zwrot podatku z Niemiec i innych krajów należących do Unii Europejskiej pomogą Ci specjalne biura wyspecjalizowane w międzynarodowym prawie podatkowym.

 

 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article